Žemėlapis
Trinapolio 9c
LT 08337 Vilnius
Tel. 8 5 205 2665
Mob. +370 640 12400
El. paštas: info@primadent.lt
Šioje skiltyje bus talpinami straipsniai apie dantų priežiūrą bei stomatologines ligas.

Odontologo atsakyti klausimai

2016-04-03

Lankytoja Marija klausia: kodėl svarbu daryti burnos higieną?

Gydytojos atsakymas:

Vieną ar du kartus per metus patartina atilikti burnos higieną. Pagrindinė priežastis yra minkštos ir kietos apnašos ant dantų, sudarančios sąlygas daugintis bakterijoms. Dėl to gali prasidėti periodontas, burnos grybelis ar gleivinės uždegimas. Pirmi požymiai, kad burnos higiena prasta yra skausmingos ar kraujuojančios dantenos, blogas kvapas iš burnos, švaros ir gaivumo stoka po dantų valymo. Norint to išvengti, nepakanka valyti dantis šepetėliu – kiekvienam yra reikalinga profesionali burnos higiena. Šios procedūros metu specialia įranga Air Flow pašalinami dantų akmenys, kruopščiai išvalomi tarpdančiai, nupoliruojami, išlyginami danties paviršiai. Atlikus burnos higienos procedūrą pagerėja burnos kvapas, dantys tampa švarūs, lygūs bei atgauna natūralią spalvą, išnyksta dantenų uždegimas.

 

Skaityti daugiau...
 
Estetinis plombavimas
Estetinio plombavimo metu galima patobulinti dantų formą, spalvą, pakoreguoti sąkandį bei sumažinti tarpus tarp dantų. Jis atliekamas ne dėl sveikatos, o dėl grožio ir pradedamas tik po išsamios paciento apžiūros. Dažniausiai dantis yra plombuojamas trimis - keturiais sluoksniais vienas ant kito, kol sukuriama norima danties forma ir spalva. Visa procedūra gali užtrūkti ilgai, kadangi siekiama ne tik patrauklios šypsenos, bet ir to, kad dantys išliktų funkcionalūs.
Skaityti daugiau...
 
Dantų jautrumo gydymas
Pasak pasaulinės sveikatos organizacijos, net 92 proc. žmonių kenčia dėl dantų jautrumo. Jis gali atsirasti dėl netaisyklingo dantų valymo, per kieto dantų šepetėlio, nusidėvėjusio emalio, apnuogintų dantų kaklelių, ar sergant įvairiomis virškinamojo trakto ligomis. Be to, dantys gali tapti jautrūs rūgščiam ar saldžiam maistui. Dėl to atsirandantis dantų skausmas dažniausiai yra staigus ir trumpalaikis. Tačiau ar tai tikrai tik danties jautrumas, ar galbūt dantų liga, gali atsakyti tik gydytojas odontologas.
Skaityti daugiau...